چرخان

درب اتوماتیک چرخشی یا گردان

همانطور که می دانید درب اتوماتیک چرخشی یا گردان یکی از انواع درب های اتوماتیک شیشه ای است.

به طور کلی می توان گفت که درب های اتوماتیک شیشه ای مناسب مکان هایی است که رفت و آمد و عبور و مرور در آن ها زیاد است. مانند بانک ها، مراکز خرید، فروشگاه های زنجیره ای، پاساژها، مراکز درمانی مانند بیمارستان ها و مراکز توان بخشی، مراکز فرهنگی، نمایشگاه ها، ادارات و شرکت ها و …

درب اتوماتیک چرخشی یا گردان یکی از زیباترین درب های اتوماتیک و پیشرفته ترین و چشمگیر ترین آن هاست. با استفاده از درب اتوماتیک چرخشی یا گردان در ورودی ساختمان می توانید یکی از بی نظیر ترین و چشم نواز ترین جلوه ها را به نمای ورودی ساختمان خود بدهید.

اما درب اتوماتیک چرخشی یا گردان چه تفاوتی با انواع دیگر درب اتوماتیک شیشه ای دارد؟ اگر درب اتوماتیک کشویی یا اسلایدینگ و درب اتوماتیک تلسکوپی دارای لت یا لنگه هایی هستند که در مقابل هم به صورت کشویی باز و بسته می شوند، درب اتوماتیک چرخشی یا گردان دارای چند لت یا لنگه است که با فاصله از هم به صورت دایره وار حول یک محور قرار گرفته اند. با ورود افراد این لنگه ها حول محور خود می چرخند تا فرد بتواند به داخل یا خارج ساختمان راه پیدا کند.

درب اتوماتیک چرخشی یا گردان انواع مختلفی دارد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

انواع درب اتوماتیک چرخشی یا گردان

به طور کلی سه نوع از درب اتوماتیک چرخشی یا گردان وجود دارد که تفاوت آن ها تنها در نوع کارکرد آن هاست.

نوع اول درب اتوماتیک چرخشی یا گردان دربی است که برای عبور از آن باید آن را به صورت دستی حرکت داد. به این ترتیب که شما در را هل می دهید تا در بچرخد و بتوانید از آن عبور کنید.

نوع دوم درب اتوماتیک چرخشی یا گردان به این صورت کار می کند که شما کافی است دست خود را روی در بگذارید تا در به طور اتوماتیک شروع به چرخیدن کند و بتوانید از آن عبور کنید. این نوع درب اتوماتیک چرخشی به صورت نیمه اتوماتیک کار می کند.

اما نوع سوم درب اتوماتیک چرخشی یا گردان که به طور تمام اتوماتیک کار می کند، با نزدیک شدن فرد به در، درب به طور خودکار شروع به چرخیدن می کند تا فرد بتواند به آسانی از آن عبور کرده و به داخل یا بیرون از ساختمان برود. درب اتوماتیک چرخشی تمام اتوماتیک توسط حسگرها کنترل می شود و با تشخیص حرکت افراد به سمت آن به وسیله حسگرها درب شروع به چرخیدن می کند.

کاربردهای درب اتوماتیک چرخشی یا گردان

درب اتوماتیک گردان یا چرخشی برعکس دیگر انواع درب اتوماتیک شیشه ای مناسب مکان های پر رفت و آمد و پر تردد نمی باشد. این نوع از درب اتوماتیک بیشتر مخصوص مکان های خاصی است که نیاز به ایجاد زیبایی ظاهری در آن ها ضروری است.

به عنوان مثال از درب اتوماتیک گردان یا چرخشی می توان در اتاق سرور و دیتا سنتر، اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس، اتاق عمل، طلا فروشی ها، شرکت های خاص و … استفاده کرد.

همچنین درب اتوماتیک چرخشی یا گردان برای مکان هایی که در ورودی خود با محدودیت فضا مواجه هستند مناسب می باشد چرا که فضای زیادی را اشغال نمی

مزایای درب اتوماتیک چرخشی

 • ظاهر زیبا و خیره کننده
 • افزایش ارزش مکان از نظر ظاهری
 • سرعت بسیار بالا
 • قابلیت تنظیم سرعت حرکت درب
 • برخورداری از شارژر و باتری برای استفاده در زمان هایی که برق قطع می شود
 • مقاوم در برابر نوسانات برق شهری
 • امکان تردد نامحدود در شبانه روز
 • قابلیت کنترل عبور و مرور
 • امکان نصب انواع سیستم های کنترل تردد
 • امنیت بالاتر نسبت به دیگر انواع درب اتوماتیک
 • طراحی زیبا با کمترین میزان اشغال فضا
 • پیشگیری از ورورد گرد و غبار و صدا به داخل ساختمان به دلیل نداشتن ارتباط داخل با بیرون

[hfe_template id='1219']