سکوریت

هنگامی که می خواهید پنجره خانه یا اداره و فضای کار خود را تعویض نمایید. با انتخاب های گوناگونی از  شیشه سکوریت روبرو هستید. شما همانند بسیاری از کسان دیگر میتوانید از این محصول استاندارد بهره مند شوید.

اکنون برای شما شرح میدهیم که به چه دلیل می بایست . در پنجره ها , دربها و بسیاری دیگر از فضاهای خود از شیشه سکوریت استفاده نمایید. می خواهیم در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع که امروزه چرا از شیشه سکوریت برای اکثر ساختمان ها و بخصوص برج ها مورد استفاده قرار می گیرد .را عنوان کنیم، می توانید برای دریافت پاسخ خود همراه ما باشید.

شیشه سکوریت چیست؟

شیشه ای که براثر گذراندن فرایندی مکانیکی _حرارتی، گرم و سرد شده و اکنون مقاومت بالایی نسبت به دما پیدا کرده است  . را شیشه سکوریت  می نامند. این شوک دمایی موجب می شود .که مقاومت این شیشه در برابر فشار و ضربه بالا می رود. نحوه تولید این شیشه ها بدین صورت است. بعد از تولید شیشه خام فرایند سکوریت سازی که همان ایجاد تغییرات دمایی و شوک دمایی روی شیشه انجام می شود .و شیشه سکوریت تولید می شود. تفاوتی که شیشه سکوریت با سایر شیشه های خام دارد مقاومت و سختی آن می باشد. 

فرآیند ساخت شیشه سکوریت:

عملیات حرارتی: در تعریف عملیات حرارتی همان گرم کردن یکنواخت جام شیشه .تا دمای نرم شدن شیشه یعنی بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. بعد از آن شیشه ای که به صورت یکنواخت گرم شده. به وسیله دمیدن هوای سرد به هر دو طرف آن و سطح آن ها به سرعت سرد می شود. در طول این فرآیند شیشه را تا نرم شدن یعنی دمای ۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت می دهند .و سپس به سرعت به آن هوای بسیار خنک می دمند.

در مرحله دمیدن باد سرد و سرد کردن شیشه، سکوریت لایه های بیرونی شیشه سکوریت زودتر از لایه های داخلی سرد می شود . به همین دلیل این کار باعث استحکام شیشه می شود. در این میان، سطح های شیشه سکوریت که زود تر از داخل آن سرد و سفت شده است . باعث درست شدن تنش های مداوم و در نهایت مقاومت بالای شیشه می شود.

مزایای شیشه سکوریت چیست؟

اولین دلیل برای استفاده  ماهیت ایمنی آن است. این محصول به هنگام ضربه خوردن و در لحظه شکستن به جای تبدیل شدن به تکه های تیز به بخش های کوچک و ریزدانه تقسیم شده .و همچون شن ریزه فرود می آیند . این فرآیند سبب میشود علاوه بر آن که شیشه خرد شده به کسی آسیب نرسانده و با کمترین خطر خرد شوند.
دومین دلیل مقاومت دمایی بالای آن می باشد. این محصول در برابر شوک های حرارتی (گرم و سرد شدن و تابش نور و حرارت و سرمای مداوم) برآن تاثیری نخواهد گذاشت. مقاومت مناسب و قدرت تحمل آن را به شیشه ای محبوب برای فعالیت های ساختمانی و ایمنی تبدیل کرده است.
اگر به تنوع دکوراتیو و استفاده از رنگ های متنوع  علاقه مند هستید. می توانید از انواع طرح ها و رنگ های شیشه سکوریت نیز استفاده نمایید. 
اگر برای شما مقاومت محصول در دماهای گوناگون و شوک های حرارتی مهم است.
اگر میخواهید در کنار آن از ایمنی برخوردار باشید و در صورت برخورد با هر ضربه، کمترین آسیب را ببینید.

قیمت شیشه سکوریت نسبت به انواع دیگر بالاتر است , کیفیت متمایز آن بسیار ارزشمند تر می باشد.

در چه جایی از شیشه سکوریت استفاده می شود؟

این شیشه در قسمت هایی از سازه که بحث استحکام و مقاومت در برابر حرارت و هم چنین ایمنی مورد نظر باشد قابل استفاده قرار می گیرد. عموما از این نوع شیشه در صنعت خودرو بسیار استفاده می شود . که برای مقابله با خرد شدن شیشه است از قطعات بزرگ این شیشه ها استفاده می شود.

البته این نکته باید دقت بشود که در جلوی ماشین از شیشه لمینت استفاده می شود چرا که در هنگام ضربه نمی شکند.

در زمانی که نکاتی از جمله مقاومت مکانیکی و ایمنی مطرح است استفاده نمودن از شیشه های مقاوم و نشکن اهمیت پیدا می کند.

به این دلیل در شیشه عقب خودرو از شیشه های سکوریت استفاده می کنند . تا در هنگام خرد شدن به کسی صدمه نزد و در عوض شیشه جلو را لمینت استفاده می کنند تا از خرد شدن جلوگیری کند.

در لوازم خانگی با استفاده از ماشین آلاتی مثل سی ان سی ها .برش های تمام اتومات و دستگاهای واترجت، دستگاهای چاپ تمام اتوماتیک کوره هایی از نوع کانوکشن و غیره می تواند .انواع شیشه های هود طرح دار با هر نوع برش اعم از پنل ،بدنه، سینک های شیشه ای با طرح های کار شده  .بر روی شیشه اجاق گاز ،رومیزی و فر توکار و یخچال شیشه های تزیینی را تولید نمود.

در ساختمان سازی از این نوع شیشه ها ،در مکان هایی استفاده می شود .که احتمال صدمه زدن به انسان ها را داشته باشد می توان استفاده نمود

امروزه در ادارات هم که استفاده از شیشه به دلیل دید داشتن فضا های دیگر مرسوم شده .به جای استفاده از شیشه ی معمولی که خطر جانی به همراه دارد .از این نوع شیشه ها استفاده می شود که می توان خطر های جانی را بسیار کاهش دهد.

[hfe_template id='1219']